hospicjum hospicjum hospicjum hospicjum

Żałoba to niezwykle trudny okres w życiu. Strata bliskiej osoby jest wydarzeniem kryzysowym, niesie ze sobą ogromny bagaż cierpienia. W tym czasie pojawia się wiele silnych i nie zawsze zrozumiałych emocji – smutku, żalu, rozpaczy, ale także lęku, gniewu, poczucia winy, poczucia krzywdy i niesprawiedliwości.

Często trudno samodzielnie poradzić sobie z tymi uczuciami. Warto wtedy skorzystać z pomocy bliskich, przyjaciół lub zwrócić się do osób profesjonalnie zajmujących się pomocą osieroconym. Hospicjum roztacza swoją opiekę również nad osobami pogrążonymi w żałobie.

Pomoc, która jest dostępna w Hospicjum to m.in.:

• Indywidualna porada psychologa;
  • Spotkanie w grupie wsparcia dla osób w żałobie;
  • Rozmowa z kapelanem hospicyjnym;
  • Możliwość uzyskania informacji dotyczących pomocy socjalnej, prawnej.

W każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca od godziny 16:00 w siedzibie Hospicjum można indywidualnie porozmawiać z psychologiem bądź umówić się na takie spotkanie. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami:

(+32) 249 19 90 – biuro Hospicjum
609 724 412 – psycholog Hospicjum
502 117 302 – psycholog Hospicjum

Pamiętaj, że poszukiwanie pomocy nie jest oznaką słabości! To trudna umiejętność, której uczymy się przez całe życie.

Żałoba
hospicjum