hospicjum hospicjum hospicjum hospicjum

Rok 2011

11 sierpnia rozpoczęła się planowana od wielu miesięcy rozbudowa Chorzowskiego Hospicjum. Nowy budynek połączony zostanie z Hospicjum za pomocą przewiązki. Na parterze znajdzie się część medyczna, m. In. Poradnia Opieki Paliatywnej, magazyn sprzętu medycznego i pokój ciszy, gdzie rodzina będzie mogła pożegnać się ze swoim bliskim. Piętro będzie siedzibą Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie. Będzie prowadzić działalność prospołeczną i edukacyjną w tym spotkania, szkolenia, konferencje i wykłady jak również koncerty czy wieczorki poezji dla mieszkańców Chorzowa. Budowa potrwa około 2 lat. Obecnie przygotowywany jest wykop pod fundamenty, a do końca 2011 roku mamy zamiar zamknąć stan surowy. Budowa jest konieczna by dostosować Hospicjum do aktualnych przepisów Ministerstwa Zdrowia. Budynek będzie również w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Całość inwestycji kosztować będzie około 2 mln zł. Hospicjum złożyło wniosek o fundusze unijne, przeszedł pozytywnie weryfikację, jednakże znalazł się na liście rezerwowej.

Potrzeby są duże, koszt budowy ogromny a własnymi tylko siłami nie jesteśmy w stanie temu sprostać. Jesteśmy wdzięczni za każdą finansową pomoc jaką otrzymujemy od mieszkańców Chorzowa.

Wspierać Hospicjum można m. In. przekazując 1% podatku, wrzucając pieniądze do puszek podczas kwest lub wpłacając darowizny na konto ING 43 1050 1243 1000 0023 2198 6446.

 

budowa Centrum Afirmacji
20 sierpnia 2011
Rok 2015

Zrealizowano inwestycję:Dostawa i instalacja rezerwowego przepływowego zbiornika wody w budynku Hospicjum zapewniającego 12-godzinny zapas wody.
Wykonawca Zakład Usługowo Handlowy „RAK” z siedzibą w Chorzowie; Koszt 74 692,77zł

 

 

Rok 2014

W ramach projektu  „Rewitalizacja budynku Hospicjum oraz zagospodarowanie przyległego otoczenia przez nadanie nowych funkcji użytkowych w Chorzowie Batorym” zrealizowano:
  1. Zagospodarowanie terenu etap II. Wykonawca Zakład Budowlany „Kadet”; Koszt  58 451,92 zł; Dotacja UE
  2. Wykonanie i montaż bramy przesuwnej z siłownikami , furtki oraz wymiana przęsła ogrodzenia. Wykonawca  Firma „GESTO”; Koszt  10 701,00zł Dotacja UE
  3. Roboty dodatkowe: Remont nawierzchni drogowej od chodnika (wjazd od strony ulicy - teren miejski). Wykonawca Zakład Budowlany „Kadet”; Koszt 11 544,66zł

Rok 2012 - 2013

Na początku 2013 roku zakończyły się wszystkie prace odbiorowe nowego budynku, który w pierwszych dwóch kwartałach systematycznie wyposażano w niezbędny sprzęt.Uroczyste otwarcie i poświęceniu kaplicy hospicyjnej oraz nowego budynku, w którym mieści się Poradnia Medycyny Paliatywnej i Centrum Afirmacji Życia odbyło się 17. października 2013 r.

 

 

 

 

Rok 2010

Przeprowadziliśmy niezbędne prace remontowe i modernizacyjne w budynku Hospicjum. Zakończyło się osuszanie fundamentów - konieczne, gdyż w tak bliskim sąsiedztwie Rawy piwnica Hospicjum była nieustannie zagrzybiona. Przeprowadzone zostały również prace związane z modernizacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Koszt powyższych inwestycji przekroczył łącznie 150 tys. zł. Obecnie przemierzamy się do rozbudowy Hospicjum. W miejscu stojących obecnie garaży na posesji Hospicjum planujemy postawić nowy, piętrowy pawilon.
Na parterze mieścić się będzie poradnia z gabinetem zabiegowym, magazyn sprzętu medycznego oraz tzw. pokój ciszy, w którym rodzina mogłaby pożegnać się ze zmarłym pacjentem. Całe piętro przeznaczone będzie na działalność społeczną i edukacyjną nowo powstającego Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie

W tym roku gotowy będzie projekt budynku. Wówczas budowa mogłaby się rozpocząć z początkiem 2011 roku. Potrzeby są duże, koszt budowy ogromny, a własnymi siłami nie jesteśmy w stanie temu sprostać. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Hospicjum przekazując darowiznę lub 1% swojego podatku. Każde wsparcie naszej działalności pozwala na skuteczniejszą pomoc chorym i ich rodzinom.
budowa Centrum Afirmacji
25 września 2011
25 października 2011
budowa Centrum Afirmacji

 

Bieżące modernizacje
hospicjum
15 września 2011