19 października 2019 _________

XVI kampania społeczna „Hospicjum to też Życie”
Hasło kampanii: „Ważni –niewidzialni. Zauważ, zrozum, wesprzyj”WARSZTATY DLA OPIEKUNÓW RODZINNYCH - Zatroszcz się o siebie i przyjdź! [pobierz plakat!]

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w warsztacie biblioterapeutycznym, przygotowanym na podstawie fragmentu książki Anny Kulki-Doleckiej, Wyjrzeć przez okno. Wydarzenie organizowane w ramach kampanii: „Ważni – niewidzialni. Zauważ, zrozum, wesprzyj” poświęconej opiekunom rodzinnym w dniu obchodzonym jako Dzień Opiekuna (19 października) Zaproszenie kierujemy więc do osób, które na co dzień opiekują się chorującym lub niepełnosprawnym członkiem rodziny. Warsztat będzie szczególną okazją do zatrzymania się w bieganinie codzienności, przyjrzenia się swoim przeżyciom i potrzebom, wymiany myśli w gronie osób, które podzielają doświadczenie sprawowania takiej opieki.

Cel: Wsparcie emocjonalne w trudzie codziennej opieki nad bliskim chorym . Prowadzący: psycholog Hospicjum mgr Anna Widepuhl Szczegółowe informacje:
Data: 19.10.2019 (sobota)
Godzina: 09.00 – 12.00
Miejsce: Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie ul. Szpitalna 24, Chorzów Batory
Uczestnictwo: bezpłatne, obowiązują zapisy – zgłosić należy się telefonicznie pod nr 32 249 19 90, 694 717 522 lub mailowo hospicjum_chorzow@o2.pl
do dnia 17.10.2019.

Szkolenie współfinansowane ze środków Miasta Chorzów

21 listopada 2019 _________


Warsztaty psychologiczne połączone z wykładem pt.: DOŚWIADCZENIE CHOROBY I STRATY BLISKIEJ OSOBY - MOŻLIWOŚCI POMOCY I WSPARCIA DZIECKA W SYTUACJI KRYZYSOWEJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach psychologicznych!
Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów szkolnych, katechetów oraz osób wspomagających dzieci i młodzież, które w swej pracy mają kontakt z dziećmi przeżywającymi chorobę, śmierć bliskiej osoby, żałobę.
Warsztaty poprowadzi psycholog Hospicjum w Chorzowie, mgr Anna Widepuhl Szczegółowe

Informacje:
warsztaty odbędą się w Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie21.11.2019 (czwartek) godzina: 16.30-19.00
miejsce: Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie
uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zapisy - zgłosić należy się do dnia 19.11.2019
telefonicznie pod nr 32 249 19 90 lub mailowo na adres: hospicjum_chorzow@o2.pl

Szczegółowych informacji udziela mgr Anna Widepuhl, tel. 502 117 302

Szkolenie współfinansowane ze środków Miasta Chorzów


Wydarzenie jest organizowane w ramach XVI kampanii społecznej „ Hospicjum to też Życie”

Zapraszamy placówki edukacyjne do zorganizowania w dniu 21 listopada br. warsztatów dla dzieci i młodzieży wg projektu DZIEŃ TUMBO.
Warsztaty mają za cel zachęcanie uczniów do rozmowy o śmierci i żałobie oraz poszerzenie ich wiedzy na temat potrzeb osób po stracie bliskich. Ponadto mają pomóc w zrozumieniu procesu żałoby, pomóc w rozmowie o trudnych uczuciach, przygotowaniu do rozstań, których nie unikną w swoim życiu.

Fundacja Hospicyjna przygotowała materiały dla klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych oraz dla klas 4-8.
Zgłoszenia placówek edukacyjnych chcących przeprowadzić warsztaty pn. DZIEŃ TUMBO przyjmujemy pod numerami telefonów: 32 249 19 90 lub kom. 694717522

W ramach kampanii już teraz można korzystać z merytorycznych informacji i podpowiedzi
- dla opiekunów rodzinnych na stroniewww.opiekunrodzinny.pl
- dla dzieci i młodzieży w żałobie na stroniewww.tumbopomaga.pl


11.10.2019 _________

Relacja z koncertu z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej

W MDK Batory odbył się koncert „Głosy dla Hospicjów” z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
Koncert ten zainaugurował XVI kampanię społeczną „Hospicjum to też Życie” mającą na celu wspieranie opiekunów rodzinnych oraz dzieci i młodzieży w żałobie. Hasło Kampanii „Ważni- niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”. Uczestników charytatywnego koncertu przywitała Elżbieta Sitek - sekretarz Zarządu Stowarzyszenia i koordynator Kampanii. Zachęcała do aktywnego udziału w edukacyjnej części Kampanii: w warsztatach dla opiekunów rodzinnych w Dniu Opiekuna (w sobotę 19.X.19r.) oraz szkolenia dla pedagogów i wychowawców w Dniu Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie (w poniedziałek 21. XI.19r.)

W koncercie „Głosy dla Hospicjów” wystąpił Zespół GGduo – Gabriela & Wojciech Gąsior. Od pierwszego utworu byliśmy zauroczeni pięknym głosem solistki jak też multiinstrumentalnym akompaniamentem muzycznym. Zagrali na bardzo wysokim poziomie, prezentując wielki talent muzyczny oraz tworząc wspaniałą atmosferę prawdziwie rodzinnej bliskości także poprzez pełne ciepła zapowiedzi kolejnych utworów. Na program koncertu składały się kompozycje własne o głębokich treściach, jak też opisane w słowach i muzyce dziecięce szczebioty, piękno obcowania z przyrodą (Spacer do lasu) i piękno ludzkich relacji (o wierności, kochaniu, przytulaniu). Byliśmy pod wrażeniem mądrości tekstów, przeuroczych natchnionych utworów z muzyką płynącą z serca: „Prawda”, „Lepszy jeden dzień” i „Moja cisza”. Koncert z pewnością zapadł w pamięć swoim klimatem i pięknem wszystkim uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na następne koncerty i na wydanie płyty z utworami Zespołu. Dziękujemy wykonawcom i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za obecność i wrażliwość na potrzeby hospicjum.


Aktualności z Hospicjum -
hospicjum